7. mail toimus Lümanda koolis kevadine spordipäev – kooli kergejõustiku meistrivõistlused mitmevõistluses. Spordipäeva deviisiks oli „Kiiremini! Kõrgemale! Kaugemale!“.
Päev algas koolipere kohtumisega endise tippsportlase, kümnevõistleja ja nüüdse sporditegelase Madis Kallasega. Madis rääkis lastele tervislikust elustiilist, toitumisest, liikumise ja liigutamise vajalikkusest. Sport ja füüsiline tegevus hoiavad lihaseid toonuses ja ka vaimu värske, see on üks elu eduvõtmeid ja heaolu tunnuseid. Samuti rõhutas ta õppimise ja hariduse jätkamise vajalikkusest, olenemata kas teed sporti tipptasemel või enda tervise nimel. Suurim üllatus oli kooliõpilastele vast teadmine, et Madise vanaema (Hermilde Part) on olnud pikka aega meie kooli direktoriks ja ema Kai on kooli vilistlane. Madis ise on lõpetanud Kihelkonna kooli. „Ega ma põhikooli ja gümnaasiumi ajal väga tippspordiga ei tegelenudki, tõsisemalt hakkasin treenima ikka ülikoolis. Maailmatipud kümnevõistluses said nähtud ja siin seal ka koos võisteldud, see on väärt kogemus kogu eluks ning nüüd reporterina saab maailmatippe ka kohatud“, tõdes lektor lõpetuseks.
Sportlik tegevus staadionil algas pendel- ja ringteatejooksudega. Õpilased 1.- 4. kl. ja 5.- 9. kl. olid jagatud kuueliikmelistesse võistkondadesse ning kõik andsid oma parima. Järgnesid kergejõustiku alad: 30 (60), kaugushüpe, pallivise, kuulitõuge ja 600(800) m jooksud. Kõrgushüpe oli juba eelnevalt toimunud. Kooli kergejõustiku mitmevõistluse võitjateks oma vanuserühmades tulid Kerli Kask, Kristo Ninn, Marie-Elis Kuivjõgi, Tenno Kaskmäe, Kätlin Kask ja Hardo Niit. Parimate tulemuste eest hoolitseski 9. klassi õpilane Hardo, kelle üksiktulemused olid 7,3; 5.53; 1.65; 61.30; 10.29 ja 2.26.0.
Enne autasustamist õpetas endine tippsportlane kaugushüppe tehnika nüansse. Sportlik päev lõppes autasustamisega. Madis õnnitles meie kooli parimaid jalgpallureid konkurssi „Osav jalgpallur“ võitjaid, tublimaid maastikujooksjaid ja mitmevõistlejaid.
Mälestuseks toredast spordipäevast kinkis Madisele koolidirektor Liia Raun meie kooli õpik-tööraamatu „Lapsepõlvemaa“. Eks üks osa lapsepõlveaegadest on kulunud ka siinkandis vanaemal külas olles.
Õpetaja Urve Vakker