“Tea ja loo” – kamaluga kunsti

Head, huvitavad ja arendavad asjad sünnivad meeldivas ja tõhusas koostöös, on tore tõdeda, mõeldes huviharidusprojektile “Tea ja loo!”.

Lümanda külavanema ja meie kooli majandusõppe õpetaja Anni Roosti ettepanekust anda uuele Lümanda madalseiklusrajale värvirõõmu seal paiknevatele kividele maalimisega kujunes kõigile Lümanda kooli õpilastele omalaadne loominguline ülesanne – iga klass otsustas ühiselt, mida oma väljavalitud kivile maalida ning teostas selle septembri- ja oktoobrikuu jooksul. Ka sel ajal meil külas olnud Slovakkia õpilased jätsid maha neid meenutava sümboolikaga kivi. Meie sõbralik ja värviline “kiviuss” paistab uudistama ja seiklema kutsuvalt maanteelegi.

Ka ammune unistus tutvustada õpilastele Kumu kunstimuuseumi sai teoks just enne sügisest koolivaheaega. 20 õpilast, kes on silma paistnud kunstikonkurssidel ja olnud innukad nii kunstitundides kui  kunstiringis, said muuseumitunnis “Tere, Kumu!” laialdase ülevaate muuseumist ning linoollõike töötoas esimese kogemuse põneva tehnikaga. Ja eks ole ka pikk, lausa terve päeva kestev bussireiski omaette oskuste, empaatia ja vastupidavuse proovikiviks lõbusast melust rääkimata.

Võiks öelda, et huviharidusprojekt “Tea ja loo!” on lõpusirgel, kuid tegelikult on rõõm tõdeda, et palju on veel ees. Mõned kivid ootavad kevadel veel omale maalinguid ja projekti raames soetatud linoollõike tarvikud leiavad koolitundides rakendust.

Meie kooli direktor Liia Raun, huvijuht Liise Kukk, Lümanda külavanem Anni Roost, OÜ Tehtal, Kumu kunstimuuseum, Galerii-G ja kogu Lümanda koolipere on panustanud projekti “Tea ja loo!” õnnestumisse. Projekti rahastas Saaremaa vallavalitsus huvihariduse ja huvitegevuse projektikonkursi kaudu.

Suured tänud kõigile!

Kristina Tiitson