Tegus laadapäev – hea on teha head

Lümanda koolis on laadapäeva läbiviimine juba pika traditsiooniga. Seni on see toimunud veebruaris ja pööratud tähelepanu sõpradele ja sõprusele. Sellel õppeaastal toimus laat 14. aprillil kevadlaada nime all. Eesmärk jäi aga samaks – läbi väikese äritegevuse teha heategevust. Kogu koolipere nautis kaheteistkümne müüja magusaid ja soolaseid suupisteid, oli võimalus tellida või osta õpilasfirma MF LYM pusasid ja omandada Imehaldjate küünlaid. Väiksemad ja suuremad „ärimehed” said taas kogemuse võrra rikkamaks: tuleb panustada, tegutseda, siis on ka kasum tulemas ja jääb üle ka annetusteks. Nii need elutarkused kogunevad, ikka õppides ja ise tehes. Laadamelu oli täielik, sest siit ei puudunud pildistamine pühade meeleolulise fototaustaga, näomaalingud ning laada loterii. Võimalusi kasutas kogu koolipere, ka sugulased ja Lümanda rahvas. Kevadlaat läks korda ja saame head teha ukraina lastele kunstitarbeid ostes ning toetada Saaremaa Loomade Turvakodu.

Urve Vakker
Laadaline ja õpetaja