Tutvusime Aste Rohelise kooliga

Kolmapäeval, 11. septembril sõitsid meie Rohelise kooli töörühma liikmed külla Astesse, et omavahel tuttavaks saada ning uurida, kuidas nemad programmi tegevusi kooli igapäevaelusse lõimivad.

Õpilased said omavahel tuttavamaks ja loodetavasti ka uusi teadmisi või vanade kinnistamist, mängides kahte bingot. Aste loodusõpetuse õpetaja  Annika Jürviste oli ette valmistanud mängu, kus õpilased leidsid paari peale kooli ümbrusest erinevaid loodusobjekte. Meie poolt kaasa viidud bingos tuli kõigil leida seltskonnast üles inimesed, kes oma igapäevaelus teevad erinevaid väiksemaid või suuremaid keskkonnateadlikke samme, nt keerab hambaid pestes kraani kinni, ostmise asemel laenutab, laeb telefoni vajaduspõhiselt.

Sellal, kui õpilased kogusid uusi teadmisi bingotades, arutasid täiskasvanud programmi bürokraatlikku poolt ehk Aste töörühma eestvedaja Ülle Soom tutvustas meile Rohelise lipu taotlemise tingimusi ja aruandeankeeti. Aste koolile omistati programmi kvaliteedimärk Roheline lipp eelmise õppeaasta lõpus. Meil on taotlemine alles ees, mistõttu oleme Aste koolile väga tänulikud võimaluse eest nende kogemusest õppida. Järgmine kohtumine võiks toimuda kevadel, kui hea meelega võõrustame Aste töörühma Lümandas.

Liise Kukk
huvijuht, RK töörühma liige