Kui tavainimesed teavad mammutit kui eelajaloolist looma, siis tänapäeval mängime hoopis „Mammuti” mängu. Ülevabariigiline ajaloo veebiviktoriin on jõudnud lõpule ja kokkuvõtted koolidele saadetud. Sel aastal toimus samalaadne võistlus neljandat korda. Praegused kaheksandikud alustasid, kui olid viiendas klassis.
Sel õppeaastal alustasime novembris ja lõpetasime märtsis, kokku toimus kolm vooru. I voor oli pühendatud EL ja NATOle. Eesti Euroopa Liitu ja NATO-sse astumisest möödus 20 aastat. Osalesid ka vanemad klassid, 9.-12. Nemad võtsid mõõtu vaid esimesel etapil. Kaks etappi toimusid veel 5.-8. klassidele. Iga klass otsis vastuseid oma teemadele. Kolme etapi kokkuvõttes oli osalejatest enim kuuendikke (1721), vähem viiendikke (1287), peaaegu võrdselt seitsmendikke-kaheksandikke (1558 ja 1588). Seega konkurents väga suur. Lümanda kooli õpilased osalesid sajaprotsendiliselt: 5.-8. kl 37 õpilast ja 9. klassist 12 õpilast.
5. klassis olid meie kolm paremat: Hugo Mere (I-III vooru üldkokkuvõttes vabariigis 51.), Robi-Martin Luhtaru (53.) ja Roven Aavik (69.). Ka Miko Tarkin (75.) tuli esimese saja hulka. Väga võimsalt võistles VI klass. Kõik 105 hulgas. Parim Linda Maastik (7. koht), Elsa Põld (15.), Joosep Kaal (35.), Kimberly Mere ja Ragnar Kurm (jagasid 68.), Eliis Teär (82.), Miina-Eliise Koppel (85.) ja Matthias Kunder (105.). Seitsmendas oli meie edukaim Walter Tarakanov (45. koht), järgnesid Kreete Malm (56.), Johanna Väli (76.), Jan Kunder (78.) Indigo Aus (98.). Kaheksandikest oli väga edukas Joonas Saarela, kokkuvõttes 3. koht. Mõne punktiga jäi maha Arthur Raun, talle 7. koht. Meie kolmandad Janeli Kaal ja Ketriin Rääk, jagasid kohta.
Võistlust korraldab Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetuse Selts (küsimused/vastused) ja tehnilist poolt veab TÜ Teaduskool. Kuidas edasi, näitab aeg ja uus õppeaasta.
Urve Vakker
ajalooõpetaja