Uudishimu on edasiviiv jõud

Juba teist aastast kutsus president Allar Karis tähistama 17. novembril uudishimu päeva. Sel aastal võtsime kutse vastu ning läinud reedel toimusid 1.-4. klassi õpilastele vahetundides uudishimu ärgitavad tegevused.

Õpilased lahendasid piltmõistatusi (maailma esimene auto, telefon, lennuk jms), mängisid jah/ei küsimustega äraarvamismängu, kaevasid üles kevadel mulda pandud maapirni, mida huviga ka maitsesid. Tegevusi oli plaanis veelgi, kuid vahetunnid on ju nii lühikesed! Tuleval aastal oleme targemad.

Samas ütles president oma üleskutses, et “Uudishimu ärgitamine ja õppimise vastu huvi tekitamine on aga pidev protsess, ilma milleta me tarka ja haritud Eestit ei ehita.” ning just seda me ju igapäevaselt koolis teemegi ehk et tegelikult on meil üks pidev uudishimu päev septembrist juunini.