Väikeste kodu-uurijate tänuüritus Türil

8. septembril toimus järjekordne väikeste kodu-uurijate tänupäev 3.-6. klasside õpilastele ja nende juhendajatele. Sel korral oli teemaks „Meie pere kuulab ja vaatab“.

Lapsed alustasid päeva Eesti Ringhäälingumuuseumi ja Türi Muuseumiga tutvumise ning käsitöö töötoaga. Samal ajal jalutas kohalik kodu-uurija Kaarel Aluoja juhendajatega Türi linna põnevates paikades. Türi Põhikoolis toimunud konverentsi eel ehitasid lapsed kunagise maailma kõrgeima isolaatoritele püstitatud tornantenni – Türi raadiomasti eeskujul võimalikult kõrgeid torne. Ehitamiseks kasutati taaskasutatavaid materjale: plastpudeleid, mahlapakke, pappi, ajalehti jne.

Konverentsil tutvustasid kuus õpilast oma uurimusi perede kuulamis- ja vaatamisharjumustest.

Telesaate valmimisest rääkis värvikalt Järvamaalt pärit saatejuht Robert Rool. Pärast tublimatele kiidukirjade ja auhindade jagamist kuulutati välja 14. konkursi uurimistöö teema, milleks on “Minu hea õpetaja”. Korraldajad ootavad käsitsi vormistatud võistlustöid 2024. aasta märtsikuus.

13. väikeste kodu-uurijate konkursile saadeti kokku 97 tööd 15 koolist. Osalesid ka õpilased Soome koolidest. Osalejaid oli kahes rühmas: 3.-4. klassid ja 5.-6. klassid.

Saarlased esirinnas
Meie saart esindasid Kuressaare Hariduse kooli kodu-uurijad (juhendaja Merle Prii) ja Lümanda õpilased (juhendaja Urve Vakker). Vanema rühma seitsmest võidutööst kuulusid 5 saarlastele. Toon siinjuures tunnustatud saarlaste nimed.

Kiidukirjad ehk võidutööd. 5.-6. kl õpilastele:
Kreete Malm – Lümanda Põhikool, juhendaja Urve Vakker
Karita Kuldsaar Kuressaare Hariduse Kool, juh Merle Prii, Piret Kuldsaar, Priit Kuldsaar
Kristjan Reinvald Kuressaare Hariduse Kool, juh Merle Prii, Siim Reinvald, Saima Reinvald
Mia Marii Vinni Kuressaare Hariduse Kool, juh Merle Prii, Raul Vinni
Käroli Kätriin Vaga Kuressaare Hariduse Kool, juh Merle Prii, Anna- Liisa Vaga
Liisa Jaagusoo Tartu Veeriku Kool, juh Ester Barkala
Oliver Martin Madiste Jüri Gümnaasium, juh Aili Leukmann-Tamm, Ave Madiste

Eesti Ringhäälingumuuseumi tunnustus:
Käroli Kätriin Vaga Kuressaare Hariduse Kool, juh Merle Prii, Anna- Liisa Vaga

Kauni käekirja eripreemia:
Mario Teder Kuressaare Hariduse Kool

Wittensteini Tegevusmuuseumi poolt esile tõstetud õpilased:
Kreete Malm – Lümanda Põhikool, juhendaja Urve Vakker
Maarian Vammus – Lümanda Põhikool, juhendaja Urve Vakker
Henri Raud Kuressaare Hariduse Kool, juh Merle Prii, Marek Raud
Mia Marii Vinni Kuressaare Hariduse Kool, juh Merle Prii, Raul Vinni
Mario Teder Kuressaare Hariduse Kool, juh Merle Prii, Taavi Teder

Ka ajakiri Hea Laps pani välja oma auhinnad ja premeeritud autorite tööd avaldatakse ka ajakirjas.

Võistluse korraldajad, Paide õpetajad Heli Prii, Eve Krais ja Tiina Kivimäe tänavad häid abilisi ja toetajaid: Türi Põhikool, Paide Hillar Hanssoo Põhikool, Eesti Lugemisühing, Eesti Kultuurkapitali Järvamaa ekspertgrupp, Wittensteini Tegevusmuuseum ja teadusjuht Ründo Mülts, Eesti Ringhäälingumuuseum ja direktor Juhan Sihver, ajakiri Hea Laps ja peatoimetaja Kätlin Vainola, Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseum ja direktor Veronika Varik.

Korraldajate pressiteate edastas Urve Vakker