Erasmus+ jõudis meie kooli

21. augustil sai ametlikult alguse meie kooli esimene Erasmus+ õpirändeprojekt “Toimekad õpilased rohelises koolis”. Projekt kestab tuleva aasta augustini ning selle aja sisse mahub mitu eripalgelist välisvisiiti nii õpetajatele kui õpilastele, et uurida lähemalt, kuidas olla asjalik rohelise kooli programmi liige ning kuidas tõhustada õpilasesinduse tööd.

Juba septembri lõpus lähevad õpetaja Sirje ja huvijuht Liise Bornholmi saarele Rønne erakooli, kus tutvuvad kohaliku koolisüsteemiga, kuid ennekõike saavad aimu, kuidas tuua rohelise kooli programmi tegevusi kooli igapäevaellu.

Oktoobris, vahetult enne sügisest vaheaega, sõidab õpetaja Janno Prahasse, et osaleda kuuepäevasel koolitusel “Kestlikkus hariduses”, mis annab loodetavasti häid ideid, kuidas lõimida keskkonnateemasid kõikidesse ainetundidesse.

Eeldatavalt jääb sügisesse ka huvijuhi koolitusreis, mille tulemusel peaks tal olema oluliselt rohkem teadmisi, kuidas toetada õpilasesinduse kui grupi toimimist ja arengut.

Teisel poolaastal lähevad õpirändele aga õpilased. Selleks ajaks on meil koolis moodustatud õpilastest koosnev rohelise kooli töörühm, mille 6 liiget lähevad Slovakkiasse Senohradi kooli (sihtkoht võib veel muutuda), et sealsete õpilastega koos mõelda, kuidas tõhustada rohelise kooli tegevusi meie koolis.

Õpilasesindus sõidab aga täies koosseisus (10 liiget) Lätti külla Jelgava piirkonna koolidele, kus ühes sealsete õpilasesinduste liikmetega mõeldakse välja, kuidas populariseerida ja reklaamida õpilasesinduste tööd. Mõlemat õpilasgruppi saadab kaks õpetajat, kohapeal ollakse neli ööd.

Projekti kogumaksumus on 20 720 eurot. Kogu projekti puudutava info kogume kokku siia: https://lymanda.edu.ee/projektid/erasmus/erasmus-2023-2024/.

Lisaks omapoolsetele õpirännetele on meil sel sügisel külla oodata ka õpilasi Slovakkiast ja Lätist. Slovakid saabuvad juba 16. septembril ning nädala jooksul on plaanis mitmed toredad tegevused, mille käigus õpilased omavahel tutvuda saavad ning koos uusi asju õpivad. Lätlased peaksid esialgsete plaanide kohaselt tulema novembris.

Põnevat Erasmuse-aastat meile kõigile!