11. septembril seati koolipere ühistööna üles näitus “Igal lambal oma lugu”. Näituselauad täitusid erinevate lambateemaliste esemetega: tööriistad, villased kudumid, lambanahad, kiiksuga esemed, mänguasjad, raamatud ja vestid. Näitust rikastasid ka Saaremaa Vill MTÜ ja Uustlu talu värvimise spetsi Tiiu Kauberi stendid.
14. septembril toimunud lambapäev algas lustaka lambalauluga, mille õpetas lastele selgeks õpetaja Karin Pulk. Avakonverentsil osales kogu koolipere ja seejärel toimusid väga eriilmelised töötoad. Peaesineja Aivar Kallas rõhutas lamba kui Saaremaale sobiva „muruniitja“ tähtsust. Seejärel jagunesid õpilased kaheksasse rühma. Neli neist leidsid tegevust väljaspool kooli: Karalas Kaja Juuliku keraamikatoas ja farmis, Imbi Lambi juures tutvuti farmis tööde ja tegemistega, Salme vallas võõrustasid Pilvelambad OÜ ning Egonja Merike Sepa talu. Kooli juurde oli oma lambaid näitamiseks toonud Saaremaa Ökoküla. Suveniire ja meeneid valmistati kahes klassis: Paul Tohv ja Triin Malm juhendasid lamba medalite tegemist. Deisi Klaas ning Anne Kolk ja Kaie Kesküla näitasid villa kraasimist, ketramist ja masinal kudumist.
Killuke vanavanemate pärandist sai õpilastele lähemale toodud. Lääne-Saaremaal on väga huvitavaid inimesi, kes tegelevad töö- või hobikorras lammastega või nende saaduste väärtustamisega. „Mis täna olemas, see homme muuseumis“, kurb kui see ütlus käiks ka lammaste pidamise ja kõigi töövõtete ja oskuste kohta. Loodame, et lambapidamine päris muuseumi veel ei koli ning nooremgi põlvkond leiab omale tulevikus sellelaadset meelepärast tegevust. Vanavanemate päevale pühendatud üritusele pani õla alla ka MTÜ Lümanda Muuseum.
Õp Urve Vakker