“100 Kooli“ käis juba Saaremaalgi ära!

15. septembril rohkearvuliselt Tallinnas alanud „100 Kooli“ projekt jõudis juba täna hommikuks Saaremaale, kus kavas oli pidada näidistreeningud neljale koolile. Esimene tund toimus Kuressaare spordihoones Saaremaa Ühisgümnaasiumile, teine ja kolmas tund viidi läbi Kuressaare Gümnaasiumis ning neljas tund Kihelkonna koolis kaks ühes – Kihelkonna ja Lümanda koolile korraga. Kokku osales ennelõunastel treeningutel algklassidele Saaremaal 365 õpilast. Tunde aitasid läbi viia 1182 Tallinn mängijad Pirgit Püü ja Annika Köster (viimane on ise teadupärast Kihelkonnalt pärit) ning Pärnu Sadama mängijad Sebastian Schüszlerja Joonas Järveläinen.
“Täname ka õpetajaid, kes meid Saaremaale kutsusid ja päeva aitasid läbi viia: SÜG – Enn Laanemäe, KG – Sirje Metsküll, Kihelkonna – Monica Kallas, Lümanda – Urve Vakker,” tänas Ausmaa. Esimeses kahes, suuremate koolide tundides osales kokku umbkaudu 320 õpilast. “Viimases ühistunnis sai lastele veelgi põhjalikumalt korvpalliteadmisi edasi anda, sest väikestest Kihelkonna ja Lümanda koolidest oli kokku saalipõrandal umbes 45 õpilast, kes meid hästi vastu võtsid ja usinalt kõike kaasa tegid.”
Projekti eesmärk on viia 100 või enamas Eesti koolis läbi näidis-korvpallitund, et kutsuda algklasside õpilasi sportima ning harrastama korvpalli. Näidistunnis õpetatakse erinevaid korvpalliharjutusi, elemente ja tehnikat. Igale kohale tulnud koolile antakse üle korvpallivarustus (särgid, pallid, õpikud, jm). “100 Kooli” projekt saab teoks tänu Swedbankile, Ramirendile, Sprite’ile, Peak’ile, Ball Z-le, FIFAA-le, Eesti Korvpalliliidule, Alexela KMLile ja G4S Noorteliigale.

Aldo Maksimov (EKL kommunikatsioon)