Reipalt koolipinki!

On saanud tavaks, et septembri alguses alustab koolipere spordiaastat osalemisega ülevabariigilises projektis „Reipalt koolipinki“. Sellel õppeaastal lisandus teinegi projekt „Korvpall kooli“.

Eesti Korvpalliliit alustas suurprojektiga “100 kooli“, mille raames külastatakse 2015. aasta sügisel enam kui saja üldhariduskooli algklassilapsi üle Eesti. 1.-5. klasside õpilased vurasid bussiga Kihelkonna kooli ja nende korvpalli tund toimus sealses võimlas. Kahe kooli õpilasi oli juhendamas Pärnu Sadama meeste Alexela korvpalli meistriliiga võistkonnast Sebastian Schüszler ja Joonas Järveläinen, 1182 Tallinna naiskonnast AnnikaKöster, kes on pärit Saaremaalt, ja Pirgit Püü ning samuti korvpalliliidu töötajad, sealhulgas liidu president Jüri Ratas. 6.-9. klassidega tegelesid samal ajal korvpallitreener ja SÜGi kehalise kasvatuse õpetaja Enn Laanemäe koos trennipoistega Karl Kustav Kuninga ja Mart Truuga. Juhendaja kommentaar: „Lümanda lapsed olid väga tublid, aktiivsed osalejad. Jäin väga rahule“. Miniplatsil harjutati käsitlema korvpalli söötu ja põrgatamist. Mängiti korvpallialaseid mänge ja tund tervisele möödus kiirelt. Projektijuht Eesti Korvpalliliidust Harri Ausmaa kinkis koolile komplekti korvpallisärke ja 8 kvaliteetset korvpalli. Lisaks said õpilased EM korvpalli brošüüre ja õpetaja korvpallialaseid miniõpikuid.

Õp Urve Vakker