Võrkpalli juubeliturniir Lümandas

Manivald Jõgi mälestusvõistlus koolide võrkpallis on jõudnud 15. korrani. Läbi aegade on osalenud Lümandas kõik Saare mk maakoolid. Viimastel aastatel on võrkpalli arendatud jätkuvalt Leisi, Valjala, Kärla ja Lümanda koolides. Osa võtvate õpilaste seas on pea pooled just 15-aastased, see tähendab turniiri eakaaslased.
Avamisel soovis edu Lääne-Saare valla spordijuht, spordikooli võrkpallitreener ja endine tippmängija Asko Esna: „See on oskus eluks, sportlik jõukatsumine ja mõõduvõtt tehtud kodutööle“. Mälestushetk ja meenutusi endisest Lümanda kooli õpetajast rääkis Urve Vakker. Lümanda kooli 120-aastases ajaloos on spordil ja võrkpallil olnud kindel koht just viimasel poolesajal aastal. 60-ndatel oli võrkpall väga populaarne sportmäng ja just Manivald Jõgi pani Lümandas aluse sellele mängutraditsioonile.
Selle aasta tüdrukute turniir oli läbi aegade võrdseima tasemega. Enamus mänge lõppes tasavägises punktpunkti heitluses. Geimi lõppudes suutis vaekausi oma kasuks võistelda Kärla Põhikooli õpilased, naiskonnas mängisid: Kaisa Tänav, Triinu-Liis Torri, Susann-Marell Mehine (parim oma naiskonnas),Gabriela Grahv, Anete Antsaar, Annika Suurna, Kelly Grahv ja Pille-Liis Leemet, treener Asko Esna. Nendele ka Kuressaare AUDI peaauhind. Õpetaja Toivo Lepa juhendatav Leisi kooli võistkond saavutas 2. koha, mängisid Karoli Mägi (parim), Inge Sillaste, Kaili Nurk, Peljaane Mänd-Rüntju, Ats Rosenfeld ja Markkus Erin –Uussaar. Valjala piigadele kuulus 3. koht, mängisid: Tuuli Vassar (parim), Eeva Helga Kupits, Viivika Vassar, Brett Nuut, Liis Treima, Kristel Uibo ja Merilyn Tänav. Õpilasi juhendasid õpetajad Andre Kuntsel ja Aive Mõistlik. Lümanda võistkonnas lõid kaasa: Lisett Nurja (parim), Kristin Himmist, Eva Ratas, Kerli Kask, Gert Lonks, Rando Tarkmeel ja Mark Lonks, juhendas õpetaja Urve Vakker.
Loodame, et ka meie väike turniir aitab kaasa sporditraditsioonide arengule Saare maakonnas ja nii mõnigi õpilane saab siit turniirilt võrkpallipisiku eluks kaasa. Aitäh kõigile kohtunikele kaasa aitamast ja kohtumiseni 4. aprillil noormeeste turniiril.

Õp Urve Vakker