XIV M. Jõgi maakoolide võrkpalliturniir tütarlastele

XIV M. Jõgi maakoolide võrkpalliturniir tütarlastele

4. märtsil 2015 lendasid pallid ja mütsus kultuurimaja põrand kaasaelamise rütmis, toimusid pingelised võrkpallilahingud maakoolide tütarlastele.

Võistluse avas kauaaegse kehalise kasvatuse õpetaja ja võrkpalliedendaja Manivald Jõgi õpilane, nüüdne Lümanda Põhikooli direktor Liia Raun: „Olen saanud oma sportliku meele ja vast ka hea tervise kaasa koolipõlvest. Ega me siis ei adunud, kui kasuliku asjaga me tegelesime. Võrkpall nõuab pühendumist ja harjutamist. Samuti meeskonnatööd, kaaslasega arvestamist ja toetamist  ning pingutamist eesmärgile jõudmiseks. Nüüd aastaid hiljem olen talle selle eest tänulik. Loodan, et ka tema mälestusvõistlus innustab teid harjutama, kogemusi saama ja võistlemisest rõõmu tundma“.   Võistkondadele soovis edu  ka korraldaja Urve Vakker ning üksteise järel tulid koolide esindused platsile. Huvitav on märkida, et turniiril kaasalööjad on sel aastal sama vanad kui turniir isegi. 

Võitjana väljusid Valjala tüdrukud, aga väga tulises ja võrdsete heitluses Kärla piigadega. Valjala õpetaja Andre Kuntsel, parim Anu Kull ja naiskonnas veel Liisi Papp, Viivika Vassar, Tuuli Vassar, Eeva Helga Kupits, Merilyn Tänav, Kristel Uibo ja Kätlin Koplimäe. Kärla parim Ketlin Mäeorg, treener Asko Esna ja õpetaja Maret Arge, võistkonnas veel Helina Magus, Kristel Püüding, Sirli Tamm, Ruth Rahnel, Kaisa Tänav ja Triinu-Liis Torri. 3. koht Leisi Keskkoolile, õpetaja Toivo Lepp, võistkonnas  Jane Süld (võistkonna parim), Karoli Mägi, Peljaane Mänd-Rüntju, Greete Kask, Markkus Erin Uussaar, Lauri Lakkur ja Johann Mattias Humal. Esikolmikule järgnesid võõrustajad – Lümanda Põhikool (parim Marie-Elis Kuivjõgi, õpetaja Urve Vakker) ja Kaali Põhikool (parim Loore Kütt, õpetaja Rainer Helde). Tütarlaste turniiril võivad mängida kuni kuuenda klassi poisidki. Noormeeste võistlus toimub 1. aprillil ja siin võivad poisse toetada ka mõned tütarlapsed. 

Õp Urve  Vakker