Ajalooalaste uurimistööde võistlus “Pärand on pärandus”

2. mail 2014 viibisid 9. klassi õpilane Anti Väli ja õpetaja Urve Vakker Tartus Haridus- ja Teadusministeeriumis toimunud 15. Eesti Ajaloo- ja Ühiskonnaõpetajate Seltsi korraldataval õpilaste ajalooalaste uurimistööde võistluse “Pärand on pärandus” Eesti Vabariigi Presidendi auhindadele lõppkonverentsil. Anti töö kandis pealkirja  “Pilguse haigla 1913-1995”. Anti uuris mõisa vanemat ajalugu, andis ülevaate haigla perioodist ning kogus mälestusi. Töö vormistamisele aitasid kaasa õpetajad Liia Raun ja Janno Tuulik. Töid hinnati kolmes voorus, vaadati nii sisu kui ka vormistust. Põhikooli osas esitati üle Vabariigi  51 tööd. Selgitati välja kuus auhinnalist kohta (sh kolm rahalist preemiat), mõned eripreemiad ja 20 raamatupreemia saajat. Saaremaalt sai parima, 4. koha,  gümnaasiumi arvestuses SÜGi õpilase Gerda Nelise töö pidalitõve uurimisest. Raamatupreemia saajate hulgas olid peale Lümanda ka Muhu, Orissaare, Valjala ja KG õpilased.

Õp Urve Vakker