Noored jalgpallurid selgitasid meistreid

Aprillikuu viimasel päeval kogunesid maakonna noored Lümandasse, et selgitada  8. korda jalgpallis koolide meistrid. „Miljonite lemmik ja spordialade kuningas jalgpall on taas jõudnud Lümandasse ja päeva lõppedes peab meie seast selguma meister 2014. On ju praegu liikumisaasta ja palli taga ajades, anname siingi oma panuse“, ütles avamisel  Lümanda Põhikooli õpetaja, korraldaja Urve Vakker. Meistritiitlile alustasid jahti 12 kooli, 9 tüdrukute ja 8 noormeeste  võistkonda. Osalesid Kihelkonna, Lümanda, Valjala, Kärla, Aste, Kuressaare Vanalinnakool, Kuressaare Gümnaasium, Tornimäe, Muhu, Kaali, Salme ja Leisi koolide esindused.

Aastatepikkune treeningtöö ja teotahtelised Lümanda tüdrukud on võitnud sel õppeaastal kõik turniirid maakonnas, lisaks pronks EKSL vabariiklikus finaalis. Ka sel võistlusel osati lüüa õigel hetkel õiged väravad ja pingutada ennast taas võitjaks. Meisternaiskonnas mängisid Kairi Rakaselg, Marie-Elis Kuivjõgi, Laura-Maria Jõgi, Lisett Nurja, Kristin Himmist, Jaanika Himmist, Kerli Kask ja Eva Ratas.

Noormeeste
kahest alagrupist, mängisid kaks paremat poolfinaale ja siis finaale. Nelja parema hulka suutsid ennast võistelda Salme, Leisi, Kuressaare Vanalinnako

ol ja neljandana Lümanda. Mängud olid äärmiselt tasavägised ja kõik medalikohad selgusid lõpuks penaltitest. Meeskonnad lõpetasid eelpoolnimetatud järjekorras. Lümanda noormeeste võistkonnas lõid kaasa: Martin Mägi, Aleks Teller, Anti Väli, Robert Suurna, Karl-Alder Kuivjõgi, Tenno Kaskmäe, Stiiven Sirgo, Sander Suurna. Meie noormehed mängisid kõigi (ka esikolmiku) võistkondadega kui võrdne võrdsega, mängud olid väga tasavägised. Kaitseliin ja ründajad tegid head koostööd. Arvan, et nendel võistlustel näitasid nad selle aasta parimat mängu.

Tüdrukute 12 mängu kohta löödi 15 väravat. Seda on rohkem kui kunagi enne meie võistlustel. Kolm tublimat Elis Armuand, Marie-Elis Kuivjõgi ja Kairi Rakaselg, lisaks 7 ühe tabamusega tüdrukut. Noormehed mängisid 16 mängu ja 18 poissi lõid kokku  37 väravat.

Meistrivõistluste läbiviimist toetasid Saaremaa Valdade Spordiliit ja Lümanda vald. Tänud kohtunikele, võistlejatele ja juhendajatele.

Õp Urve Vakker