Edukas õpiränne Brüsselisse

19.-24. veebruarini viibisid meie Rohelise kooli töörühma õpilased õppereisil Brüsselis, et saada uusi teadmisi Rohelise kooli programmist, selle vajadusest ning rakendamisest koolis ja õpilaste kaasamisest. Programmi vajaduse mõistmiseks käsitleti põhjalikumalt kliimamuutuste teemat.

Meid võõrustas väga multikultuurne Athenee Royale Leonardo da Vinci kool, kus on õpilasi 50 eri rahvusest! Õpetaja Julien ja Manu olid valmistanud ette asjaliku ja sisutiheda programmi, mis andis kuhjaga uusi teamisi ning võimaluse siduda neid juba olemasolevatega. Täpsemalt tutvustavad meie osalejad õppereisil õpitut ja kogetut kogu kooliperele pärast vaheajalt naasmist.

Lisaks ametlikule programmile leidsime aega, et külastada ka muid teemakohaseid huvipunkte – loodusloomuuseum (kui mitmekesine ja pikaajaline protsess on olnud elu maal ning kui lihtne on seda hävitada) ning Atomium (hea koht, kus arutleda jätkusuutliku ehitamise teemal). Samuti põikasime sisse Euroopa Parlamendi külastuskeskusesse ning nägime ära ka Pissiva poisi.

Meie koolist osalesid Miina-Eliise ja Reiko (5. kl), Maarian (6. kl), Joonas (7. kl) ning Mihkel ja Maarja-Rebeca (8. kl). Kuigi võõrustajad olid meist vanemad, siis mingit probleemi sellest ei olnud, kõik said väga hästi läbi ning pärast esimest viit minutit tundus nagu oldaks juba ammused sõbrad.

Õpilasi saatsid õpetaja Sirje Lulla ja huvijuht Liise Kukk. Õppereis on meie esimene õpilaste rühmaviisiline õpiränne Erasmus+ projekti “Toimekad õpilased Rohelises koolis” raames.