Eesti parim minifirma ehk MÕF2023

20. aprillil toimus Tallinnas SEB Tornimäe kontoris Eesti parim minifirma ehk MÕF2023 võistlus, kus osalesid ka meie 7. kl õpilased Markus Asuja, Tõnis Reitalu ja Eke Tarkin.

Eesti parima minifirma väljaselgitamiseks peab läbima kolm etappi. Esiteks peab kirjutama 11-leheküljelise aruande firma käekäigu kohta ning selle alusel selgitab žürii välja parimad, kes pääsevad finaalvooru. Eesti juba parimad 12 minifirmat pääsevad Tallinnasse finaalvooru, kus on vaja teha 4-minutiline esitlus kogu publiku ees ja veel müügioskuste näitamise voor, ehk stendivoor. Tutvustavas kõnes ütles žürii, et aruandeid laekus üle viiekümne, nii et Lümanda koolil Eesti parima 12 minifirma hulka kuuluda on juba super tulemus!

Ärimeestele kohaselt said poisid võimaluse pealinna minna ja tulla lennukiga. Aitäh, Arne Salong, selle võimaluse eest! Kiire müügilaua sättimine ja lavaproov ning võistluspäev võis alata. Telkur esines kolmandana ning nii publik kui ka žürii nautisid nende huumoriga rikastatud esinemist. Pärast käidi veel kiitmas ja paljude jaoks oli see kõigist parim esinemine. Müügivoor kestis SEB pangasaalis 2 tundi, mille käigus küsitlesid kohtunikud kõiki firmasid eraldi ja said ka tooteid katsuda, hinnata. Müügisaali olid oodatud ka kõik teised uudistajad. Mis sest, et ühtegi tellimust ei tulnud, sest poisid ise arvasid, et neil läks üpris hästi. „Ega see ongi eritellimusel tehtud toode, mitte niivõrd laadale,“ arvasid nad. Auhinnalist kohta küll ei tulnud, aga Minifirma Telkur pälvis tehnoloogiapotentsiaaliga toote eripreemia. Peale meeleolukat võistluspäeva oli võimalus veel Tallinna kesklinnas ringi tuulata ja siis juba kibekiiresti lennukile! Super päev oli!

Aitäh, Janno, et aitasid terve aasta vältel toodet arendada. Aitäh, Kristina, et aitasid müügistendi valmis meisterdada. Aitäh, Sirli, Margo ja Arne, et aitasite poistel ettevõtjatena areneda. Aitäh, Jaanis, et tutvustasid kvaliteetseid helkureid ja avasid meile oma ettevõtte uksed. Loomulikult ka suur aitäh kodustele toetajatele ja kogu kooliperele!

Anni Roost
minifirmade juhendaja