Eesti Vabariik 100

Reedel, 23. veebruaril tähistas Lümanda koolipere Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva piduliku aktusega. Üritus algas Eesti Vabariigi hümni ja Lümanda kooli laulu laulmisega. Seejärel esines Saaremaa valla vallavanem Madis Kallas, kelle kõne oli tõeliselt isamaaline ja puudutas kindlasti kõiki saalisolijaid. Aktus jätkus kontserdiga, kus kõik lood ja laulud olid pühendatud meie isamaale. Laulis mudilaskoor, luulet luges etleja Kerli Malm, esines kodutütarde ja õpetajate ansambli Talvike ühendatud koosseis. Pidulikuks aktuseks sai valmis luulekava “Minu Eestimaa”, mida saatsid ilusad fotod kodukandist ja kaunis eesti muusika. Kõik selle kandsid ette 5.-9. klassi õpilased. Aktuse juhtideks olid õpilased Joosep Lonks ja Liisu Lilles. EV 100. sünnipäevale pühendatud pidulik aktus lõppes traditsioonilise kätlemistseremooniaga. Edasi jätkus koolipäev õppetundidega. Seejärel istuti kaunilt kaetud ühise pidulaua taha ja söödi kokkade poolt valmistatud maitsvat pidupäeva sööki. Koolipäev ja III õppeperiood lõppes ajalootunniga, kus õpetaja Urve Vakker meenutas Eesti Vabariigi sünni lugu 100 aastat tagasi! Palju õnne, Eesti Vabariik! Mõnusat ja talvist koolivaheaega!

Huvijuht Reet Laht