EKSL algatatud konkursid

Noor Lõvisüda – sportlasepildi võistlus
Kolmanda veerandi lõpus ja neljanda alguses võtsid algklasside õpilased mõõtu konkursil „Noor Lõvisüda”. Õhutamaks lapsi iseseisvalt sportima, sündis 2000. aasta kehalise kasvatuse õpetajate aktiivipäeval idee, millest juba samal sügisel kinnistus mõte kooliõpilaste spordimärgi loomiseks.
2001. aasta kevadel käivitus koostöös Haridusministeeriumi, Eesti Kehalise Kasvatuse Liidu ja Eesti Koolispordi Liiduga õpilaste spordimärgi projekt “ Noor Lõvisüda”.
Spordimärgi saamise aluseks on õpilase poolt kokku 11 testiharjutuse täitmine 2.-4. klassides õppeaasta jooksul. Iga harjutuse normi täitja saab endale ühe nimelise kaardi, mis on kujundatud ühe Eesti tuntud tippsportlase foto, autogrammi ja parimate tulemustega. Harjutusteks on hüppenööriga hüppamine, palli täpsusvise, pikamaajooks ja korvpalli põrgatamine. Meie selle aasta tragimad: Artur Teller, Sander Kallas, Elis Ignatovitš, Tuulika Väli, Kärt Tiitson, Karl Priido Hoogand, Juhan Tuulik ja Kristina Vammus.

Osavamad jalgpallurid koolis selgunud
Ka „Osava jalgpalluri” võistluse eesmärgiks on tublimate väljaselgitamine ja jalgpalliosavuses taseme tõstmine. Tuleb palliga žonglöörida, triblada sikk-sakki, lüüa seinasööte ja „pilvekaid” Selle aasta omapäraks on see, et kolmes vanuserühmas tehti väga heatasemelisi tipptulemusi. Eva Ratas žonglööris 1 minuti jooksul palliga 100 korda, Helina Tarkmeel 92 ja Joosep Lonks koguni 116 korda. Kerli Kask tegi kaks tipptulemust, läbis slaalomi 16,56 ja kordas 42 korraga löökide rekordit. Ka Victoria Vihman ja Mark Lonks läbisid sama raja kiirelt, vastavalt 17,57 ja 14,38. Helina lõi 39 ja Joosep 45 lööki minutis palliga vastu seina. Nelja harjutuse kohapunktide alusel on vanuserühmade võitjad: Vanessa Vihman, Artur Teller, Victoria Vihman, Mark Lonks, Eva Ratas ja Markus Melnik. Teised-kolmandad kohad: Kärt Tiitson, Tuulika Väli, Eke Tarkin, Karl Priido Hoogand, Helina Tarkmeel, Kaili Lilles, Rando Tarkmeel, Joosep Lonks, Kerli Kask, Iris Piirsalu, Sander Lonks ja Kristo Ninn.

Õpetaja Urve Vakker