Kevadkontsert

12. mai õhtul oli Lümanda kultuurimaja siginat-saginat täis. Lauldi hääli lahti, paigaldati helitehnikat, harjutati tantsusamme, sätiti sirgeks püksiviigid. Käisid veel viimased ettevalmistused kohe algavaks kevadkontserdiks. Saabuva emadepäeva puhul oli see pühendatud kõikidele emadele ja vanaemadele. Kauniks avanumbriks oli tants „Kullakera kandjad”, kus laval olid koos Lümanda kooli rahvatantsurühm ja kultuurimaja naisrahvatantsurühm „Kabujalake”. Seejärel said sõna õhtujuhid Liisu Lilles ja Joosep Lonks, et üksteise järel lavale kutsuda esinejaid nii lasteaiast kui ka koolist. Kuulata sai tublisid soliste – Mia Maastikku ja Friida Põldu, meeleolukaid laulukollektiive – lasteaia Jänkukese ja Mõmmiku rühmade ansamblid, kooli mudilaskoor, 2.-3. klassi ansambel, kodutütarde ansambel, vahvaid pillimehi lasteaiast ning mahedaid etlejaid – Kristi Tuuling, Sanna-Reesi Hoogand. Viimati mainitu pälvis ka maakondlikul etlemiskonkursil laureaaditiitli. Silmailu pakkusid moekad showtantsunumbrid Minu Tantsukooli tantsijatelt. Lisaks kontserdi avanumbrile saime ilusat tantsu nautida nii kooli kui ka kultuurimaja rahvatantsijatelt. Siinkohal ei saa mainimata jätta, et tänu visadusele ja suurele tööle pääsesid meie kooli mudilaskoor ning rahvatantsurühm sel suvel toimuvale vabariiklikule koolinoorte laulu- ja tantsupeole.
Kontserdi esimene pool möödus kirevalt ja kiirelt. Vaheajal sai külastada kohvikut ja maitsta restoran Marta Loviise poolt pakutavaid küpsetisi. Peale vaheaega astusid meie ette väikesed näitlejad. 4. klass esitas õpetaja Kairit Kiisla kirjutatud ja lavastatud näidendi „Mütsid”. Selle etendusega said nad maakondlikul algklasside näitemängupäeval ka laureaaditiitli. Seejärel aga esitas 1. klass Margus Oopkauba kirjutatud ja õpetaja Anneli Saarela lavastatud loo „Laulupeole”. Selles loos said kõik teada, kui palju tegemist on enne laulupeole minekut.
Meie kontserdilt ei puudunud ka maailmakuulsad staarid. Üksteise järel astusid meie ette nii Spice Girls kui ka Bruno Mars. Tegelikult oli tegemist meie oma kooli õpilastega, kes jäljendasid neid tähti. Ja ega nad kuidagi viletsamalt küll esinenud kui päris staarid. Kontserdi lõppakordiks sai bändikooli esinemine. Nendelt kuulsime mitmeid toredaid rock- ja poplugusid. Olgu siinkohal ära mainitud kõik laste juhendajad – Ülle Reinsoo, Elle Viira, Karin Pulk, Ulvi Põld, Laura Olesk, Pille Jõgi, Kairit Kiisla, Anneli Saarela, Ain Kiviloo. Kogu kontserdi kvaliteetne helitehnika tuli Peotehnika OÜ-lt. Lisaks kontserdile sai imetleda kaunist käsitööd kohalikelt meistritelt ja koolilaste kunstitöid ning meisterdamisi. Näituse ülespanekul olid suure töö ära teinud Maire Murekas, Külli Lindau, Kristina Tiitson, Kairit Kiisla ja Ulvi Põld. Kaks ja pool tundi kirevat kontserti – suurepärane tulemus ühe väikese lasteaia ja maakooli poolt! Sügav kummardus kõigile tegijatele!

Huvijuht Reet Laht