ERMi joonistusvõistlus

Kuidas saarlased ERM-i koolidevahelisel joonistusvõistlusel käisid

Reedel, 2. detsembril tuli kolmel Eesti läänepoolseima Lümanda kooli õpilasel ärgata juba öösel kolme paiku, sest 4.30 alustati sõitu Tartusse. Üle-eestilisest koolidevahelisest joonistusvõistlusest võttis Lümanda kooli esindus osa kolmandat korda. Kuna eelmiste võistluste korraldus on olnud igati meeldiv ja tulemused head, otsustati sõit ette võtta seegi kord, seda enam, et üritus toimus vastavatud Eesti Rahva Muuseumis ja oli juba 20-nes omataoline. Kui üle riigi osales 33 kooli ja 149 last, siis Saaremaalt osalesid Lümanda Põhikooli 6. klassis õppivad kaksikvennad Mark ja Gert Lonks ning 9. klassi õpilane Diane Lüüding. Tore oli see, et õpilastele korraldati eenevalt giidiga ekskursioon, mille käigus tutvuti väljapanekuga ning valiti joonistamiseks enim huvi pakkunud muuseumi eksponaat. Kunstitööks oli aega 2,5 tundi, mille käigus valmis A3 formaadis töö. Meie õpilased eelistasid hariliku pliiatsi joonistust. Kuigi päev oli pikk ning väsitav, meeldis õpilastele ettevõtmine väga ja üheskoos otsustati, et kogu ettevõtmine oli vaeva väärt.

Õpetaja Pille Jõgi