Esmaskordselt toimunud võõrkeelenädal avardas silmaringi

6.-11. mail toimus meil koolis võõrkeelenädal, mil iga päev oli pühendatud erinevale keelele. Koolikellana kõlas vastava maa muusika ning sööklas pakuti teemakohaseid toite. Päeva sees oli pooletunnine paus, kus tutvustati fookuses olevat keelt, riiki ja kultuuri.

Esmaspäev – prantsuse. Külas oli prantslane Alexandre, kes on alates jaanuarist Kuressaare Noortejaamas noorsootöö vabatahtlik. Pärast esinemist koolis, siirdus Alexandre noortekasse, kus ta õpilastega jalgpalli mängis ja muidu suhtles ning aega veetis.

Teisipäev – ukraina, läti. Esinesid tantsude ja luuletustega Kärla koolis õppivad Ukraina lapsed. Meie oma vene keele õpetaja Inara, kes on rahvuselt lätlane, andis põneva ülevaate läti-liivi-eesti-vene keele seostest.

Kolmapäev – hiina. Külas oli hiinlanna Chen, kes on alates sügisest Saaremaa Gümnaasiumis hiina keele õpetaja. Lisaks kogu kooliperele tehtud põnevale esitlusele, andis Chen 5. ja 8. klassi õpilastele ka hiina keele tunni.

Neljapäev – saksa. Külas oli saklane Leo, kes õpib juba teist aastat Saaremaa Gümnaasiumis. Ülevaatliku esitluse tüüpilistest saksa asjadest tegid esimest aastat saksa keelt õppivad Janeli ja Arthur 7. klassist, neid toetas meie saksa keele õpetaja Karin.

Reede – taani. Külas oli taanlane Simon, kes on Eestis elanud juba 8 aastat ning töötab Kuressaare Nelikaare koguduse pastorina.

Tegelikult jõudsid võõrkeelenädala teemad suuremal või vähemal määral ka ainetundidesse. Näiteks inglise keeles valmisid õpilastel kõikide riikide kohta väga informatiivsed plakatid, mis kooliseintele kõigile uudistamiseks üles pandi.

Aitäh kõigile, kes põneva nädala õnnestumisele kaasa aitasid!

Väike pildiülevaade nädalast asub meie FB lehel: https://www.facebook.com/lymanda.edu.ee/posts/pfbid02EtfrLJwqLfvmBWvr2DTFSZ8tgR1DDZmHKme22htMdepWrhye5MNhTzHRFTuj8Cicl