Õpioskuste talgud 2024

Eliis Teär, Linda Maastik, Miina-Eliise Koppel, Elsa Põld ja Matthias Kunder osalesid 4. mail Tartu Kesklinna koolis toimunud õpioskuste talgutel, kuhu olid kokku kogenud kõikide maakondade parimad viiendikud. Ühise meeskonnana lahendati ülesandeid, mis vajasid mitmeid oskuseid nagu informatsiooni otsimine, juhendi järgmine, loov lähenemine jne. Meie kooli viiendike esindus sai oma väljakutsetega hästi hakkama ja saavutas vabariiklikel talgutel 6.-7. koha, jäädes esikohale alla vaid 3 punktiga.

Selleks, et pääseda vabariiklikule õpioskuste talgutele, oli vaja võita maakondlik eelvoor (9. aprillil). Seal oli meie meeskonnas Matthiase asemel Reiko Ratas, kes Tartusse sõitmise asemel pidi hoopis jalgpallivõistlusel osalema. Oma olemuselt olid vabariiklik ja kohalik voor sarnased, küll aga pidi eelvoorus sarnaselt möödunud aastale koostama oma tegevuse kohta plakati, kus tuli jooksvalt ülesannete lahendamise käigus kirjeldada oma tiimi, emotsioone, võimalikke raskuseid, järeldusi jms.

Kuigi vahetult enne võistlust sai õpilastega veidi eelseisvaks ka valmistutud, siis tegelikult on sedasorti väljakutse puhul õpilaste hea tulemuse taga siiski eelneva viie aasta jooksul igas ainetunnis tehtud töö!

Päisefoto: Sirje Lulla. Rohkem fotosid Tartus toimunud talgupäevast leiab siit: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1040336587562270&type=3.