Jõulujututelgis võeti hetkeks aeg maha

10.-11. detsembril võis Lümanda pargis näha üht isevärki telki – jõulujututelki (või -koobast nagu mõni tabavalt ütles). Tegelikult oli see meie kodutütarde jaotelk, kus nad esmaspäeval terve päeva jõulujutte lugesid – kõikidele meie õpilastele, lasteaialastele ja Kihelkonnagi koolilastele.

Selleks, et telgis saaks õdusalt aega veeta, pidid kodutütred kõigepealt eelmisel päeval telgi püstitama ning seejärel öö läbi vahetustega kütma. Aitäh Lümanda endistele noorkotkastele, kes telgi üles panemisel nõu ja jõuga abiks olid! Ja muidugi rõõm, et kodutütred koos juhendajate Marie ja Tiinaga sellise ettevõtmisega kaasa tulid! Samuti aitäh raamatukogu Urvele, kes aitas sobivaid jutte valida.

Igale klassile oli ette nähtud 20minutiline jutuaeg, mille kodutütred täitsid vastavalt vanusele erinevate jõulujuttudega. Lasteaialaste 10minutilised sessioonid meenutasid pisut Onu Raivo jutupliiatsit, sest lugemise taustal tekkis paberile ka vahva pilt. “Kuidas ta ikka nii hästi joonistada oskab?” küsis üks väike mudilane korduvalt oma õpetajalt, kui Teele Tarkmees pliiatsist järgmise pingviini välja võlus. Lisaks Teelele lugesid jutte Ingrid, Tuuli, Mia ja huvijuht Liise. Teed, piparkooke ja mandariine aitasid jagada Janeli, Tuulika ja noorsöötöötaja Marie.

Kodutütardele kindlasti väärt kogemus, kuidas talvistes oludes telki püstitada, kütta, maha võtta ning selge häälega ilmekalt ette lugeda.