Õpilasfirmade laat Aurigas

13. detsembril toimus Saare maakonna esimene Õpilasfirmade laat, kus uhkelt oli esindatud ka Lümanda tublid ettevõtjad. Meie koolist oli oma toodetega väljas kolm firmat: MF Lym Wood (7. klassist Arthur Raun, Joonas Saarela, Andreas End), kes toodavad kvaliteetsest kasevineerist hooaja tooteid ehk hetkel jõuluornamente; MF Motivell (7. klassist Eliisa Kuivjõgi, Janeli Kaal, Ketriin Rääk), kes toodavad motiveerivate ütlustega kalendermärkmikku, mis aitab inimestel aega planeerida ja motiveerib neid seda tehes; MF Kadakom (8. klassist Tõnis Reitalu, Markus Asuja, Eke Tarkin, Mihkel Martjak), kes toodavad käsitöö pulgakomme kadakapuidust pulgaga, mille panevad üllatuskastide sisse, kust võib leida erinevate maade jooke ja maiustusi.

Laadal osales üle Saaremaa kokku enam kui 10 õpilasfirmat, 3 minifirmat ja üks mini-minifirma. Saime uhkust tunda, et Lümanda kool on ainus Saaremaal, kes JA Eesti poolses Minifirma programmis osaleb. Noored ettevõtjad said oma tooteid müüa, tutvustada kella 11-15ni ning selle aja jooksul käis ringi ka žürii, kes oma lemmikud välja valis. Palju õnne, MF LYM WOOD, kes sai parima minifirma tiitli!

Õpilaste käest küsides olid nad alguses pelglikud, kuna olime meiegi esimest korda laadal ja arendasime oma müügioskuseid. Kui mõndadele klientidele olid tooted tutvustatud, siis läks asi juba lõbusamaks. Ketriin ütles: „Jäime laadaga väga rahule. Mis sest, et tooteid ei müünud, saime klientidele oma toodet tutvustada.“

Mõlemad poiste firmad said kõik oma tooted müüdud ja valmistavad juba uusi!

Anni Roost
minifirmade juhendaja