Õppepäev õpetab

24. mail toimus 4.-5. klassi õpilaste õppeekskursioon Nasva kalurikülla. Merekultuuriselts Salava on korraldanud iga õppeaasta lõpus ühe noorteürituse. On toimunud veeohutuse, meretarkuste ja meresõidu õppepäevi. Kahel viimasel aastal oleme õpilastega külastanud Lääne-Saaremaa merelisi paiku. Ikka selleks, et õppida tundma kodukohta ja saada mere tarkusi juurde. Alustuseks külastasime mere- ja rannakirjaniku, oma kooli endise õpilase ja õpetaja sünnitalu. Vähikul on mälestuskivi ja õpetaja Vakker tuletas meelde kirjaniku elu- ja loomelugu. Järgmisena peatusime mereadmirali F. B. G. von Bellingshauseni mälestusmärgi juures. Ülejäänud päev kulus Nasva ettevõtteid külastades. Hillar Lipp rääkis oma töödest-tegemistest, rõhutas mereohutuse tähtsust ja sõidutas seltskonna ka merele. Nägime linnupesi ja eemalt ka Baltic Workbootsi laevatehase tööjärge. Üle 15 aasta vanuses tehases saab tööd ligi 150 inimest ja maailmameredele on seilama saadetud üle 150 laeva. Huvitav oli jälgida Taani ettevõtte Saare Frydendahl OÜ nobedate naiste tööd, esimesel korrusel valmistati nööre ja teisel korrusel kalavõrke, lipunööre jms. Ega koolipingis istudes, ei oska ettegi kujutada, et töökoht võib olla istudes ja nobed näpud toovad leiva lauale. Viimases kohas, perekond Mälkude juures sai ka ise võrgu- ja paelapunumist katsetada. Tänud lahketele võõrustajatele!

Õpetaja Urve Vakker