Reipalt koolipinki 2013

Kui vabariigis toimub sportlik kooliaasta algus juba kümnendat korda, siis Lümanda koolipere osaleb ülevabariigilises tervist ja sporti propageerivas ürituses “Reipalt koolipinki!” kaheksas kord. Oleme matkanud, jalgratastega sõitnud, osavusmänge mänginud ning teatevõistlusi korraldanud.

26. septembril toimus sportlik pealelõunane üritus Lümandas kooli lähiümbruses. Üheksasse viie-kuueliikmelisse gruppi kuulusid õpilased esimesest üheksanda klassini ja algas orienteerumismäng. Lümandas oli kaheksas kontrollpunktis ootamas õpetajatest kohtunikud ja nii said nemadki osa ühisest sportimisrõõmust. Õpilastel tuli välja mõelda luuletusi, veeretada ja loopida nooli ning palle, hüpata hüppenööridega ja ilma ning  “suusatada”. Oli tore näha tegutsemislusti, üksteise abistamist ja sõbralikku läbisaamist.  Meekonnatöös on ühine eesmärk ja see eeldab koostööd, vastutust, ühist panustamist ja üksteise toetamist, küünarnuki tunnet. Üheskoos olime tublid ja taas on reipalt mõnusam kooli tulla ja pingelist õppetööd jätkata.