SaareMaaPäeva laat 2013

SaareMaaPäeva laat 2013

14.09.2013 osalesid pojektiga „Growing Gastronauts“ seotud õpilased SaareMaaPäeva laadal Kuressaares. Laada tarbeks valmistasid 5. – 7. klassi õpilased kodunduse tunnis hoidiseid.
Valmis sai 70 purki õuna-ploomi-arooniamoosi, kõrvitsa-ploomi-rabarberimoosi, õuna-ploomimoosi ning soolatud maitserohelist. Laadal toimetasid müüjatena Eva Ratas, Laura Toomesoo ning Diane Lüüding. Aktiivse müügitöö tulemusena sai kogu kaup otsa enne päeva lõppu ning teenitud tulu läheb õpilastega seotud ettevõtmiste tarbeks. Laada eel käisid Maria Åhman, Merilin Himmist, Jaanika Himmist ja Kadi Kangur Kuressaares Dereku Burgeris õppimas burgerite valmistamist ning töötasid kogu pika laadapäeva laste restoranis, valmistades burgereid ning teenindades kliente. 

Meie Maa tsitaat 16.09.13  „Derek Ewen, kes menukalt taas burgereid müütas, kiitis enda abilisi Lümanda Põhikoolist: “Need tüdrukud olid vapustavad, töökad ja kiired õppijad. Võiks öelda, et märksa tublimad ja kohusetundlikumad, kui mul abiks olnud Kuressaare õpilased.“

Selliste õpilaste üle saab kool ainult uhkust tunda. Aitäh kõigile, kes panustasid ettevõtmise õnnestumisse!