SLK/TUULE CUP 2015 jalgpallis

FC Kuressaare korraldab juba aastaid noorte võistlusi jalgpallis. SLK/Tuule Cup esimene etapp 8.-9. kl noormeestele ja sama vanuserühma tütarlastele toimus 23. septembril Kuressaares SÜG-i ja Vanalinna kooli miniplatsidel. Maakoole esindavad tavaliselt kooli koondised, nii meilgi – võistlustel osalesid õpilased 6.-9. klassidest. Tütarlaste turniiril osales 5 võistkonda, linnakoolide kõrval ka Kihelkonna ja Lümanda. Mängud olid väga tasavägised, kuid SÜG-i tüdrukud suutsid oma võimalusi paremini ära kasutada. Neile järgnesid KG, Lümanda, Vanalinna ja Kihelkonna jalgpallinoorikud. Meie võistkonnas mängisid: Marie-Elis Kuivjõgi, Laura-Maria Jõgi, Jaanika Himmist, Lisett Nurja, Kristin Himmist, Eva Ratas, Kerli Kask, Laura Toomesoo.

Vanemate poiste esimesel etapil oli edukaim Saaremaa Ühisgümnaasiumi esimene võistkond.Turniiril osales 9 võistkonda seitsmest Saaremaa koolist. Parimana kogus 20 punkti SÜG I, kellele järgnesid 2. KG II 19, 3. Salme 16, 4. Lümanda 16, 5. VLK 15, 6. KG I 7, 7. SÜG II 6, 8. Leisi 4, 9. Kihelkonna 0 punktiga. Suurimad väravakütid olid Miikael Tuus (SÜG I) 12, Saimon Moondu (KG II)  ja Stiiven Sirgo (Lümanda) 11 tabamusega. Lümanda noormehed mängisid väga ratsionaalselt ja osavalt suudeti ka väravaid lüüa. Ründes tegutsesid resultatiivselt Stiiven Sirgo ja Tenno Kaskmäe, väga hästi tegutses kaitses Karl-Alder Kuivjõgi, keda toetas teises ääres Ott-Kaarel Tõru. Väravalukuna tegutses hästi Sander Suurna, võistkonnas lõid kaasa veel Kristo Ninn ja Mihkel Kiks.  Noormehed võitsid 5, viigistasid ühe ja kaotasid kaks mängu.
Finaalvõistlused vanematele gruppidele toimuvad mai alguses muru või kunstmuru väljakutel.

Õp Urve Vakker