Sporditegevus Lümanda Põhikoolis 2010/2011 õ.a.

1. Spordiüritused koolis ja võistlused maakonnas

Õppeaasta algas kogu kooli üritusega „Reipalt koolipinki“ ja selle aasta sõitsime jalgratastega Viidu külla. Sellega tähistasime ka Eesti Looduskaitse 100 ja Lümanda kooli 115 aastapäeva. Vastlapäev toimus Karujärvel, seal pidasime maha ka kooli meistrivõistlused suusatamises Urve Vakker korraldas maakonnas 3 võistlust, 5. korda jalgpalli meistrivõistlused ja 10. korda M. Jõgi 2 võrkpalliturniiri. Maakonnas meistrivõistlustel jalgpallis saavutasid tüdrukud I koha: Helena Kuivjõgi, Kaisa Tamm, Kätlin Kask, Kristel Tikerperi, Marie Elis Kuivjõgi, Andra Kuivjõgi, Laura Maria Jõgi, Kairi Rakaselg. Noormehed saavuatsid 12 kooli hulgas 4. koha, meeskonnas mängisid Kristo Kallas, Argo Treirat, Hardo Niit, Mark Kiks, Ainar Treirat, Andre Treirat, Martin Mägi, Kevin Roost. Jalgpallis oleme endiselt maakonna koolide paremiku hulgas ja see ongi kooli edukaim ala: sügisel rahvaliigas noormehed III-IV koht, neiud III koht, saalijalgpallis III koht. Õpilastele toimusid jalgpallis kolm kaalukat seeriavõistlust. Tipa Tapa kolme etapilisel jalgpalliturniiril I-V kl. õpilaste osales 17 võistkonda ja meie saavutasime hinnatava 5. koha. Võistkonnas Stiiven Sirgo, Karl Alder Kuivjõgi, Sander Suurna, Ott-Kaarel Tõru, Tenno Kaskmäe, Marie Elis Kuivjõgi, Laura Maria Jõgi, Kristo Ninn. Enim väravaid lõi Stiiven ja meie parim mängija oli kohati väga ilusat kaitsemängu näidanud Karl Alder. 5.-7.klass poisid saavutas 7. koha ja 8.-9. kl. II. koha.

Maakoolide võrkpallis, X M. Jõgi turniiril saavutasid poisid I koha, koosseisus Kristo Kallas, Argo Treirat, Kevin Roost, Helena Kuivjõgi, Hardo Niit, Andre Treirat, Mark Kiks, parim mängija Kristo Kallas.

Maakonna jooksukrossis võitsid pronksmedalid Kerli Kask ja Argo Treirat. Põhikoolide kergejõustiku mitmevõistlusel oli suhteliselt vähe osavõtjaid ja vaid kolm kooli esindatud nii poiste kui ka tüdrukutega (2+2). Noormeeste viievõistluse võitis mitmel alal isiklike tippmarkidega Hardo Niit. Argo, võistles ennast väga tubli 800 m jooksu järel, 4. kohale. Tüdrukud Kaisa Tamm ja Marie Elis Kuivjõgi olid vastavalt 9. ja 12. kohal (üldse15). Koondarvestuses olid poisid I kohal, tüdrukud teisel ja kokku seega Salme kooli järgi teisel kohal, Kuressaare Vanalinnakooli ees.

Heategevuslikust jooksust võttis osa 4 võistkonda (a` 8 õpilast) see tähendab praktiliselt 100 % V-IX. Maakondlikel võistlusel osales vähemalt korra 20 tüdrukut 13 spordiüritusel ja noormehed 23 18 üritusel. Kool osales 22 maakondlikul spordiüritusel, poisid 118 ja tüdrukud 64 osaluskorda. Kokku osalesime erinevatel maakondlikel võistlustel 20 korda.

Koolis toimus kokku 26 üritust. On konkursse, võistlusi, viktoriine, traditsioonilised sügis ja kevadspordipäevad, jooksukrossid. III-IV kl. osales ujumiskursusel. Neljaetapilise spordiviktoriini üldvõitjad Hardo Niit ja Aleks Teller. Sageli võistlevad kooliõpilased ka valla üritustel: Viidumäe mängud, Jüripäev, Mõõkkala jooks ja Juku jooks, külade spordipäevad jm. 01.oktoobril osalesid vanemate klasside 13 õpilast Salava üritusel „Meestega merele“, Jaagarahu sadamas räägiti küüditamisest, merel ohtust sõidust ja Papissaares söödi kalasuppi, mängiti osavusmänge, vaadati kala pakendamist OÜ Papisaare naiste poolt ja sõideti sõudepaadiga. Kihelkonna koolist osales 10 õpilast. Projekti toetas Kultuurkapitali Saaremaa Ekspertgrupp. 18. mail toimus Turvapäev „Kaitse end ja päästa teisi“, 5.-6. kl. õpilased võistlesid ja kõik ülejäänud said vaadata erinevaid demonstratsioonesinemisi ja osa võtta osavusmängudest.

2. Spordiringid

Kogu õppeaasta toimus igal nädalal 3 spordiringi. Vanemad poisid max. 32, usinamad osalejad Mark Kiks, Hardo Niit ja Argo Treirat. Vanemas rühmas on koolis vaid 8 noormeest ja kõik osalesid ka treeningtöös ja esindasid kooli võistlustel. Vanemad tüdrukud olid osaliselt koos poistega ja osaliselt ainult tüdrukute treeningud. Enam osalesid Andra Kuivjõgi, Marie Elis Kuivjõgi, Helena Kuivjõgi, Kätlin Kask. Tänukiri 8-le õpilasele. Nooremad olid kahes rühmas I-III klass ja IV-VII poisid ja tüdrukud. IV-VII aktiivsemad Martin Õunap, Martin Mägi, Robert Suurna, Anti Väli, Karl Alder Kuivjõgi ja Aleks Teller. Kokku ligi 20 treeningtööst pidevat osalejat, neist 7 said tänukirja aktiivse ja tulemusliku sporditöö eest koolis, aasta jooksul treeningkordi 29. I-III klassini on õpilasi väga vähe üldse 5 poissi ja 8 tüdrukut. Väga tublisti osaleti spordiringi töös: need olid Eva Ratas, Kerli Kask, Kristo Ninn, Laua Toomesoo, Iris Piirsalu, David Lüüding ja Eva Mihkelson.

Tänukirjad kool kokku 22 spordiringist ja võistlustest osavõtjat. Treeningute peasuund oli üldkehaline ettevalmistus ja sportmängud. Samuti olid suunatud kooli koondvõistkondade ettevalmistamiseks – jalgpallis, võrkpallis, jooksukrossis ja kergejõustikus.

3. Lisatreeningud

Meie õpilased osalesid Kuressaares purjetamises Hardo Niit ja Martin Õunap. Poisid osalesid edukalt ka rahvusvahelisel tasemel, Saaremaal ja Eestis. FC Kuressaare jalgpalli treeningutest võttis osa ainsana Kristo Kallas. Reinu Ratsatalus käisid ratsutamas Kätlin Kask, Kristel Tikerperi ja Andra Kuivjõgi. Peotantsus Karl Alder Kuivjõgi, showtantsus osaleb Kertu Tuuling ja tennises Marie Elis ja Helena Kuivjõgi. Need toimuvad puhtalt õpilaste omal initsiatiivil. Huvikoolide transpordikulusid aitab maksta vald. 17. veebruarist hakkasid taas jalgpallitreeningud Arli Saare juhtimisel. Õpilastele on ring tasuta, vald tasus transpordikulud ~22 € kuus.

4. Edetabelid, projektid

Kergejõustikus pean klasside edetabelit 1980-st aastast. Selle alusel saab jälgida üldist klasside taset ja üksikute õpilaste panust kooli kergejõustiku arendamisel. Samuti kooli absoluutedetabel 1946-2011. Õpilased on väga huvitatud nendest, sest saab võrrelda enda taset. Jätkub kooli spordikroonika koostamine sõnas ja pildis. Artiklid sporditööst on avaldatud valla ja maakonna lehtedes. Kooli kokkutuleku ja 115 aastapäevapuhul oli üleval stend „Sport koolis 2000-2010“. Spordiselts SPORT esitas kultuurkapitalile projekti ja saadud 150 € eest muretses õpetaja 4 uut võrkpalli ja uue tabloo ning projektiga „EOK tuleb külla“ valla ja EOK poolt veel 2 võrkpalli. LHV kinkis kõigile koolidele ühe jalgpalli.

5. Kokkuvõte

2010/11 oli tegus spordiaasta, oli eriilmelisi spordiüritusi, erinevatele vanuserühmadele ja kogu koolile. Kõik tabelid-koondkokkuvõtted on infotahvlil ja kooli koduleheküljel ka tutvumiseks ja lähevad kooli spordikroonikasse.

Kooli keh. kasv. õp. Urve Vakker

Scroll to Top