Teistmoodi koolipäev Taritus

Teisipäeval, 4. juunil jäid meie klassiruumid Lümandas täitsa tühjaks, sest kogu koolipere suundus hoopis Taritusse. Sealse vana koolimaja, praeguse rahvamaja-raamatukogu õuel kogusime tarkust, mängisime mänge, nautisime ilusat ilma ja tundsime koosolemisest rõõmu.

Päev algas pidulikult koolilaulu laulmise ja lipu heiskamisega. On ju 4. juuni ka meie Eesti lipu päev. Õpetaja Urve tegi lühiülevaate Taritu kandi ja koolimaja ajaloost ning tunnid võisidki alata!

Õpilased jagasime segarühmadesse. Kõikidel rühmadel oli kolm tundi. Noorematel ehk 1.-4. kl õpilastel oli tunniplaanis prügi sorteerimine, taimede tundmine ja seebiümbrise viltimine. Vanematel aga taimede tundmine, looduse pildistamine nutitelefoniga ning merepääste. Vanemate õpilastega koos käisid tundides ka meie Erasmus+ külalised Austriast.

Pärast mõnusalt pikka lõunapausi mängisime kõik koos vana head haned-luiged jooksumängu, mis võttis nii mõnegi täitsa võhmale. Jalad soojaks tehtud, oli aeg suunduda võrguplatsile – õpetajad vs õpilased, mänguvahendiks suur rannapall. Tasavägises heitluses jäid siiski peale õpetajad!

Pärastlõunal oli üles seatud 9 erinevat tegevuspunkti ehk pesa, mille vahel õpilased said vabalt liikuda ja toimetada – kummikeks, päästerõngavise, jalgpalli täpsuslöögid, esmaabi, tasakaaluprillid, tegevusratas ja täpsusvisked, luuletuse kirjutamine (vt allpoolt), noolevise ning puude riita ladumine. Viimane oli meiepoolne tänu Taritu rahvale, et meid lahkesti vastu võeti ja lubati oma õue peale koolipäeva veetma. Aitäh!

Lisaks oma õpetajatele, olid meil abis ka külalisõpetajad – Hiie Mook, Piret Paomees ja Priit Lulla. Suur aitäh teile!

1.-4. klassi õpilaste ridadest moodustunud ühisluuletus (lühendatud):

Täna on mul lõbus päev.
Mulle meeldib see,
kuigi mul on palav.
Hommikul magasin sisse,
sest ema ei äratanud mind.
Väljas paistab päike,
aga mitte äike.
Lõunal sõime kõhu täis.
Templite kogumine oli parim!
Minu lemmik oli kummikeks,
tasakaal ja noolevise,
puude riita panemine.
Mulle meeldib tänane päev,
täna on tore päev –
Taritu koolipäev.

5.-8. kl õpilased tegid igaüks ise vähemalt 4-realise luuletuse (võis olla vabavärsis):

Täna Taritus on kool.
Makaronide sees sool.
Lastel väga hea on tuju,
fotoks vaja leida kuju.
Praegu väga hea on meel,
kuid tegevusi meil on veel.
(Tõnis)

Täna on Taritu päev,
mitte tavaline koolipäev.
Lõbutseme ja mängime,