Väikesed kodu-uurijad kohtusid tänuüritusel Tallinnas

13. septembril said Tallinnas Eesti Pedagoogika Arhiivmuuseumis kokku väikesed kodu-uurijad Eestimaa 12 koolist. Kokku oli konkursile esitatud 102 tööd kahes vanuserühmas, 3.-4. ja 5.-6. klass. Kohale oli kutsutud koolide esindajad, õpilased koos juhendajatega. Tänupäev toimus juba 14. korda. Selle korra teemaks oli „Minu hea õpetaja“.

Samal ajal, kui lapsed külastasid tsaari- ja nõukogudeaegset koolitundi, kohtusid juhendajad hariduspsühholoog Grete Arroga. Tänupäeva põnevaimaks osaks kujunes konverents, kus koos Grete Arroga arutleti tõhusate õppimisnippide üle. Kuulati omanäolisemate võistlustööde tutvustusi. Viie esineja hulgas olid ka meie 6. klassi õpilased: Elsa Põld, Linda Maastik, Miina-Eliise Koppel, Eliis Teär. Nad tutvustasid meie kooli ja õpetajate koondportreed. Õpetaja Kristina Tiitsoni
juhendatud ühistöö „Meie keskmised õpetajad” pälvis suurt tähelepanu ja ilmub oktoobrikuu ajakirjas „Hea laps”. Meie tänaste kuuendike 5. klassis tehtud ühistöö „Meie head õpetajad” oli parim kollektiivne töö ja sai ilusa võitja kiidukirja. Oma panuse valminud tööle andsid veel Ragnar Kurm, Reiko Ratas, Joosep Kaal, Matthias Kunder ja Kimberly Mere.

Tänupäeva lõpus kuulutati välja juba 15. võistlus. 500 aasta möödumist esimese eestikeelse raamatu ilmumisest tähistavad väikesed kodu-uurijad uurimuste koostamisega teemal „Meie pere lemmikraamatud“. Uurimistöid on aega koostada 2025. aasta märtsikuuni.

Urve Vakker
kodu-uurijate juhendaja